nedeľa, 22. januára 2023
  • O nás
  • Služby
  • Publikácie
  • Partneri
  • Sponzori
  • Autorské práva
  • Ochrana súkromia
  • Kontakt
Bez úspechu
Ukáž všetky výsledky
Športová agentúra DUKLA s. r. o.
Športová agentúra DUKLA
Výsledky zápasov Tabuľka I. ligy
banner CONUS drevodomy
  • MFK Dukla
    • Muži
    • Mládež
    • Ženy
    • Výsledky zápasov
  • Ligy SR
    • Muži SR
    • Mládež SR
    • Výsledky zápasov
  • Pohár
    • Výsledky zápasov
  • Turnaje
    • Domáce turnaje
    • O pohár J. Vengloša
    • Medzinárodné turnaje
  • Iné športy
    • Alpinizmus
    • Atletika
    • Basketbal
    • Futsal
    • Hádzaná
    • Hokej
    • Lyžovanie
    • Motorizmus
    • Plávanie
  • Góól!
    • 2020/2021
    • 2019/2020
    • 2018/2019
    • Historický bulletin „Gól“
  • Stalo sa
    • Napísali o nás
    • Novinky
    • Tlačové správy MsÚ BB
    • Tlačové správy ÚLK
    • Úradné oznamy SFZ
    • Úradné správy SFZ
    • Úspechy
  • Portréty
    • Blahoželáme
    • Knihy
    • Náš hosť
    • Ocenenia
    • Opustili nás
    • Osobnosti
    • Spomíname
  • IFFHS
  • História
    • Futbalová Dukla
    • Futbal v Banskej Bystrici
    • Futbal v Česko-Slovensku
    • VŠC Dukla Banská Bystrica
    • Šport v Banskej Bystrici
    • Športová agentúra DUKLA
  • MFK Dukla
    • Muži
    • Mládež
    • Ženy
    • Výsledky zápasov
  • Ligy SR
    • Muži SR
    • Mládež SR
    • Výsledky zápasov
  • Pohár
    • Výsledky zápasov
  • Turnaje
    • Domáce turnaje
    • O pohár J. Vengloša
    • Medzinárodné turnaje
  • Iné športy
    • Alpinizmus
    • Atletika
    • Basketbal
    • Futsal
    • Hádzaná
    • Hokej
    • Lyžovanie
    • Motorizmus
    • Plávanie
  • Góól!
    • 2020/2021
    • 2019/2020
    • 2018/2019
    • Historický bulletin „Gól“
  • Stalo sa
    • Napísali o nás
    • Novinky
    • Tlačové správy MsÚ BB
    • Tlačové správy ÚLK
    • Úradné oznamy SFZ
    • Úradné správy SFZ
    • Úspechy
  • Portréty
    • Blahoželáme
    • Knihy
    • Náš hosť
    • Ocenenia
    • Opustili nás
    • Osobnosti
    • Spomíname
  • IFFHS
  • História
    • Futbalová Dukla
    • Futbal v Banskej Bystrici
    • Futbal v Česko-Slovensku
    • VŠC Dukla Banská Bystrica
    • Šport v Banskej Bystrici
    • Športová agentúra DUKLA
Bez úspechu
Ukáž všetky výsledky
Športová agentúra DUKLA s. r. o.
Bez úspechu
Ukáž všetky výsledky
Úvod MFK Dukla Mládež

Gólový tajfún spod Urpína zmietol ligový dorast Popradu na domácej pôde

Jozef MazárJaro ŠiškaodJozef Mazár+Jaro Šiška
19. septembra 2021
kat.: Ligy SR, MFK Dukla, Mládež, Mládež SR
Doba čítania: 6 mins read
A A
David Jackuliak

Každý futbalový moment z každého zápasu niečo potvrdzuje. V tomto prípade záber nepribližuje momentku zo stretnutia FK Poprad – MFK Dukla, ale podáva svedectvo, že klubovými farbami MFK Dukla sú červené dresy a v jednom z nich uniká svojim súperom krídelný útočník David Jackuliak. Po tejto akcii gól však nedal, ale v Poprade práve takú podobnú šancu využil v 1. gól do siete súpera. Tým MFK Dukla posunul nielen bližšie k víťazstvu v zápase, ale aj k tomu, aby sa odpútala z poslednej priečky, po vysokej výhre, na 12. miesto po 7. kole prvoligovej súťaže staršieho dorastu. | Foto: Samo Telúch

Zdieľať na FacebookZdieľať na TwitterPoslať emailom

Dorastenecká futbalová I. liga kategórie U19 je v súťažnom ročníku vyrovnaným zápolením vo väčšine zápasov a známa je i tým, že často sa po vyrovnaných zápasoch z víťazstiev tešia šťastnejší, nie herne lepší.

Aj o tom býva futbal a jeho nevyspytateľnosť. Potvrdiť to môžu aj tí, ktorí videli ostatné majstrovské zápasy ligových dorastencov MFK Dukla, napríklad v súbojoch so Slovanom Bratislava, MŠK Žilina a MFK Ružomberok, teda všetko s družstvami, ktoré patria do hornej polovice tabuľky. MŠK Žilina tabuľku vedie, Slovan Bratislava je po 7. kole na 3. mieste a MFK Ružomberok hneď pod ním na 4. mieste. Pre úplnosť čela tabuľky spomenieme i 5. Zemplín Michalovce, s ktorým v I. kole MFK Dukla hrala doma nerozhodne 0:0.

Z vedúcich celkov súčasnej tabuľky zatiaľ MFK Dukla nehrala s 2., v terajšej tabuľke po 7. kole, Dunajskou Stredou a v tabuľke na 6. mieste s FC Košice. Práve dorastenecký celok z Košíc bude najbližším súperom MFK Dukla v sobotu 25. septembra 2021 v domácom prostredí.

V úvode sme spomínali Slovan, s ktorým odohral MFK Dukla v tejto kategórii na hracej ploche Priechodu prinajmenšom vyrovnanú partiu, ale zaplatil daň za školácke góly svojho brankára za jeho chrbtom. Jeden z príkladov, že na každom poste je vo futbale dôležitá hlava.  

Zápasy so Žilinou či ten ostatný v Poprade potvrdili, že sa z nich Dukla poučila. Verme a prajme to jej i futbalu, že to bolo poučenie, v jej prípade, na veľmi dlho.

Chlapci spod Urpína dostali na trénerský post človeka s futbalovou filozofiou presiaknutou  nemeckou futbalovou školou, poznačenou v jeho prípade tvrdými životnými i hráčskymi  podmienkami na Orave i v mládežníckom futbale armádnej Dukly Banská Bystrica.

Po zápasoch, hlavne Ružomberku počas nedávnej minulej stredy, aj keď tam výborne hrajúci kolektív MFK Dukla svojmu domácemu súperovi podľahol, ale aj pod Tatrami na ihrisku v Poprade – Veľkej, sa hráči samotní, hrajúci v dresoch MFK Dukla presvedčili, prečo sa vyžaduje od kvalitných ľudí tvrdá robota na každom detaile a prečo je potrebné ovládať z každého pohľadu čo najdisciplinovanejšie každý futbalový moment.

Zápas v Poprade nebol jednoznačnou demonštráciou len kvalitnej hry hostí. Boj sa zväčša odohrával v strede ihriska, kde však bola dominantná práca záložného zoskupenia, ktoré umne prepájalo obranné kvality tohto kolektívu, dobre dirigované brankárom Filipom Balážom, ktorý družstvu v Ružomberku pre prechladnutie chýbal.

V obrannej línii sa po dlhšom čase po zranení objavil v základnej zostave na jej pravej strane Dávid Jaroš, ale príležitosť vybehnúť do zápasu dostali aj hráči z lavičky. Kto vybehol v základnej zostave, plnil trénerské pokyny príkladne a ťažko tentoraz chváliť jednotlivcov, i keď pozorný divák zbadal, že sila každého kolektívu sa odvíja od základnej abecedy automobilovej formuly, teda nevyužívať spiatočku. Ísť s plnou odvahou a cibrením každého momentu schopnosťou vlastného ja v každom momente zápasu. Preto sa zrodili i nádherné gólové akcie. Pri 1. góle dlhý pas od Červeňa na Jackuliaka a jeho úspešne zakončený prienik v momente, keď svojou rýchlosťou predstihol brániaceho hráča domácich, alebo ten 2. po rokovom kope, ktorý hlavou na začiatku II. polčasu zúročil kapitán hostí, Červeň, kapitánsky sám.

Na hrote sa Rusko presvedčil, prečo sa oplatí otravovať súpera v každej fáze zápasu a číhať aj na prípadnú súperovu chybu, vďaka čomu pridal nielen 3. gól zápasu. Potom vystrelil Svetlík, v šestnástke hral nedovolene rukou bývalý hráč Dukly Hudáček a bol z toho pokutový kop, ktorý tentoraz s istotou, 5 minút pred záverom zápasu, premenil a dal bodku za priemerným futbalom, záložník Köröš.

Logo FK Poprad
0 : 4     (0 : 1)
18.9.2021
od 11:00
sobota
FK
Poprad,
UT
I. LSD,
8. kolo,
Logo MFK Dukla 116x180

Góly 0:4: 45. David Jackuliak, 49. Adam Červeň, 57. Dárius Rusko, 85. Matúš Köröš (11-m)
Žlté karty 1:0: 84. Gabriel Hudáček (11-m)
Rozhodovali: Peter Gabštur – Matej Hrebeňár, Dávid Capik
Delegát stretnutia a pozorovateľ rozhodcov: Miroslav Benko
Divákov: 50

FK Poprad U19 (bez postov):

Ľudovít Pap 33 – Adam Migač 4, Samuel Dianovský 6 (71. Filip Farkašovský 20), Richard Chodníček 7 (60. Miroslav Stuchlák 15), Gabriel Hudáček 8, Jakub Harčár 9 (K), Jakub Štefánik 10, Pavol Bryndza 11 (71. Jakub Janočko 17), Timotej Rybovič 12 (46. Sebastián Kuzár 3), Dávid Legnavský 13, Samuel Farkašovský 19 (60. Daniel Kusnyír 2)
Tréneri: Mikuláš Dvorožňák – Peter Pitoňák, Ján Chmura

MFK Dukla Banská Bystrica U19 (4-5-1):

Filip Baláž 22  –  Dávid Jaroš 4, Adam Červeň 5 (K), Oliver Klimpl 15, Mário Ždánsky 11 – René Horváth 16 (72. Adrian Varga 17), Jozef Kandala 13, Matúš Köröš 8, Samuel Svetlík 9 (89. Erik Jurík 12), David Jackuliak 10 (81. Filip Kvietok 6) – Dárius Rusko 14 (89. Filip Polaček 2)
Tréneri: Jozef Mores – Patrik Nemčík, Dominik Škubák

Koľké kolo sa odohralo, dátum a čas výkopov, ihrisko, domáci, hostia, výsledok, polčas a strelcov všetkých gólov, úplne všetkých tímov MFK Dukla aj ich súperov, od mužov až po deti U09 a samozrejme aj všetkých 3 tímov žien, nájdete počas celej sezóny a po každom odohratom kole či len zápase, u nás tu – pri kliknutí navrchu ktorejkoľvek stránky nášho portálu na ktorej sa nachádzate, na zelené tlačidlo VÝSLEDKY ZÁPASOV, tie sa Vám otvoria, vrátane tabuľky II. ligy mužov (rovnako môžete postupovať aj cez oranžové tlačidlo Tabuľka II. ligy) a naspodku tabuľky Výsledky zápasov si vyberiete s modrým písmom uvedený tím, ktorého výsledky a údaje chcete aktuálne vidieť.

Témy: B. BystricaDukla futbalDukla mládežPoprad
Staršie

Po hladkom víťazstve 3:0 nad Trebišovom vedie Dukla peletón druholigistov

Novšie

V Banskej Bystrici začína vo štvrtok Európsky týždeň športu

Jozef Mazár

Jozef Mazár

východniar telom a dušou, hrdý na úspechy v športe, pod logom futbalovej Dukly zvlášť. Sám v nej pôsobil aktívne v rokoch 1968 - 1970, neskôr ako vedúci marketingu pred odchodom na dôchodok. Publicista, autor viacerých kníh, aj o histórii Dukla Banská Bystrica, autor v RTVS, ale aj v iných televíziách, odvysielaných riportov o úspechoch športovcov, nielen v dresoch Dukly a v Športovej agentúre DUKLA.

Jaro Šiška

Jaro Šiška

bývalý mládežnícky futbalista Dukly BB, absolvent Strojníckej fakulty SVŠT Bratislava, majster kúrenár, vodár, plynár, tlakár, kotlár, kurič, realitný maklér, skúsený správca bytových a priemyselných nehnuteľností, zakladateľ CONUS Group (mobilné kotolne, luxusné drevostavby z Fínska a Kanady) v roku 1990, jediný slovenský finalista súťaže Vynikajúci podnikateľ 1993. Od roku 1973 futbalový a hokejový štatistik a historik, od roku 2011 jediný zástupca Slovenska v IFFHS - Medzinárodnej federácii futbalových historikov a štatistikov. Člen British Publishing House. Publicista a zakladateľ: Športová agentúra DUKLA, DUKLAŠPORT SK a športový portál Duklasport.sk.

Príbuzné články

Zľava: Pavel Vrba, Karel Brückner, Dušan Fitzel
Športová agentúra DUKLA

Maradona mi raz povedal, že sa staral o seba a vážil si takých istých ľudí, ale…

19. decembra 2022
Slovan Bratislava - víťaz 29. ročníka O pohár Jozefa Vengloša, 10.12.2022
O pohár J. Vengloša

Výsledky 29. ročníka medzinárodného halového futbalového turnaja O pohár Jozefa Vengloša

10. decembra 2022
Program zápasov 29. PJV - 10.12.2022
O pohár J. Vengloša

Program zápasov 29. ročníka Venglošovho pohára – sobota 10.12.2022

9. decembra 2022
29. Pohár Jozefa Vengloša, BB, 10.12.2022 - účastníci a partneri
O pohár J. Vengloša

Účastníci 29. ročníka Venglošovho pohára – družstvá, ktoré uvidíme na palubovke v sobotu

7. decembra 2022
Načítaj viac
Bez úspechu
Ukáž všetky výsledky

Najnovšie články

  • Doplňujúce voľby, pracovné stretnutia FK II. a III. líg, upravená termínová listina súťaží dorastu, žiakov, dorasteniek a žiačok, licenčná administratíva, vzdelávanie trénerov, KD, SF
  • S riaditeľom Banskobystrickej latky Ľubomírom Roškom o jej blížiacom sa 29. ročníku
  • Upravená termínová listina súťaží dorastu, žiakov, dorasteniek a žiačok, licenčná administratíva, vzdelávanie trénerov, KR, KD, SF
  • Srdečne gratulujeme Róbertovi Semeníkovi, kanonierovi (nielen) Dukly Banská Bystrica, k jeho 50. narodeninám!
  • Dnes nás opustila naša spolupracovníčka, PhDr. Blanka Snopková PhD., riaditeľka SVK v Banskej Bystrici. Česť jej pamiatke!

Kategórie

  • Alpinizmus
  • Atletika
  • Basketbal
  • Blahoželáme
  • Bleskovky
  • Domáce turnaje
  • Futbal v Banskej Bystrici
  • Futbal v Česko-Slovensku
  • Futbalová Dukla
  • Hádzaná
  • História
  • Hokej
  • IFFHS
  • Iné športy
  • Knihy
  • Ligy SR
  • Lyžovanie
  • Medzinárodné turnaje
  • MFK Dukla
  • Mládež
  • Mládež SR
  • Motorizmus
  • Muži
  • Muži SR
  • Napísali o nás
  • Náš hosť
  • Novinky
  • O pohár J. Vengloša
  • Ocenenia
  • Opustili nás
  • Osobnosti
  • Partneri
  • Plávanie
  • Pohár
  • Portréty
  • Spomíname
  • Šport v Banskej Bystrici
  • Športová agentúra DUKLA
  • Stalo sa
  • Tlačové správy MsÚ BB
  • Tlačové správy ÚLK
  • Turnaje
  • Úradné oznamy SFZ
  • Úradné správy SFZ
  • Úspechy
  • VŠC Dukla Banská Bystrica
  • Ženy

Témy

atletika (39) B. Bystrica (430) Bardejov (11) basketbal (15) BBL (15) BS SNP (12) Dubnica (11) Dukla futbal (296) Dukla futbal - rekordy (8) Dukla mládež (43) Duklasport (72) Dukla U19 (21) Dukla VŠC (67) EYOF 2022 (9) funkcionári (17) futbal (70) futbalisti (63) hokej (16) I. liga (17) I. liga futbal (64) II. liga (83) II. liga futbal (142) Komárno (14) Košice (24) L. Mikuláš (8) lyžovanie (17) mládež (26) NAJ športovci BB (14) Petržalka (10) plávanie (69) Podbrezová (18) Poprad (11) povedali (71) Prešov (21) Púchov (9) rozhodcovia (8) Senica (8) Skalica (10) Slovan (24) Slovnaft cup (31) tréneri (20) turnaj (36) Úradné správy (108) Šamorín (11) Žilina (20)

Archív

  • január 2023
  • december 2022
  • november 2022
  • október 2022
  • september 2022
  • august 2022
  • júl 2022
  • jún 2022
  • máj 2022
  • apríl 2022
  • marec 2022
  • február 2022
  • január 2022
  • december 2021
  • november 2021
  • október 2021
  • september 2021
  • august 2021
  • júl 2021
  • jún 2021
  • máj 2021
  • apríl 2021
  • marec 2021
  • február 2021
  • január 2021
  • december 2020
  • november 2020
  • október 2020
  • september 2020
  • august 2020
  • júl 2020
  • jún 2020
  • máj 2020
  • marec 2020
  • február 2020
  • január 2020
  • december 2019
  • november 2019
  • október 2019
  • august 2019
  • júl 2019
  • jún 2019
  • apríl 2019
  • február 2019
  • január 2019
  • december 2018
  • november 2018
  • september 2018
  • august 2018
  • júl 2018
  • jún 2018
  • apríl 2018
  • marec 2018
  • február 2018
  • január 2018
  • november 2017
  • O nás
  • Služby
  • Publikácie
  • Partneri
  • Sponzori
  • Autorské práva
  • Ochrana súkromia
  • Kontakt

© 2020 Športová agentúra DUKLA. Všetky práva vyhradené.
Rozmnožovanie, šírenie a verejný prenos obsahu je možný len podľa podmienok v časti Autorské práva.

Bez úspechu
Ukáž všetky výsledky
  • MFK Dukla
    • Muži
    • Mládež
    • Ženy
    • Výsledky zápasov
  • Ligy SR
    • Muži SR
    • Mládež SR
    • Výsledky zápasov
  • Pohár
    • Výsledky zápasov
  • Turnaje
    • Domáce turnaje
    • O pohár J. Vengloša
    • Medzinárodné turnaje
  • Iné športy
    • Alpinizmus
    • Atletika
    • Basketbal
    • Futsal
    • Hádzaná
    • Hokej
    • Lyžovanie
    • Motorizmus
    • Plávanie
  • Góól!
    • 2020/2021
    • 2019/2020
    • 2018/2019
    • Historický bulletin „Gól“
  • Stalo sa
    • Napísali o nás
    • Novinky
    • Tlačové správy MsÚ BB
    • Tlačové správy ÚLK
    • Úradné oznamy SFZ
    • Úradné správy SFZ
    • Úspechy
  • Portréty
    • Blahoželáme
    • Knihy
    • Náš hosť
    • Ocenenia
    • Opustili nás
    • Osobnosti
    • Spomíname
  • IFFHS
  • História
    • Futbalová Dukla
    • Futbal v Banskej Bystrici
    • Futbal v Česko-Slovensku
    • VŠC Dukla Banská Bystrica
    • Šport v Banskej Bystrici
    • Športová agentúra DUKLA

© 2020 Športová agentúra DUKLA. Všetky práva vyhradené.
Rozmnožovanie, šírenie a verejný prenos obsahu je možný len podľa podmienok v časti Autorské práva.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Táto webstránka používa cookies. Viac na Ochrana súkromia.